MALÁ MORÁVKA | Ski areál horského resortu Kopřivná pod Pradědem využije příznivou předpověď počasí a v noci na pátek odstartuje zasněžování. “Naplno to rozjedeme po hlášeném ochlazení ve čtvrtek večer.

Foto: Lyžařský areál Kopřivná pod Pradědem

Naše zasněžovací technologie Technoalpin fungují bezvadně, čekáme na zchladnutí povrchu sjezdovek, abychom mohli nasněžit na zmrzlý svah prodyšnou vrstvu suchého sněhu,” vysvětluje šéf zimního provozu Ski areálu Kopřivná Libor Petrů.
V Kopřivné se k zasněžování používají zejména velmi drahé stacionární kanony, které jsou umístěny vysoko nad sjezdovkami na speciálních sloupech nebo nastavitelných ramenech. “Zajistí se tak výrazně kvalitnější technický sníh blížící se kvalitativně přírodnímu. Víme, že na kvalitě sněhu závisí přízeň lyžařů a pověst střediska, proto jsme pořídili opravdu tu nejlepší technologii a do zasněžování vložili více než 70 milionů korun,” podotýká Libor Petrů.

Před pár týdny dokončená šestisedačková lanovka už jezdí několik desítek hodin. “Umrtvuje se tak lano. Jde o proces po zápletu, kdy se lano uvolní volným proběhem v lanovce po „namotání“ na cívku, na ní bylo dodáno,” popisuje Petrů. “Provádíme také testování a funkční zkoušky. V příštím týdnu se budou konat zátěžové zkoušky se závažími a bude to cvrkot. Na rychlost, v níž sedačky přisviští do stanic, opravdu nejsme zvyklí. Pět metrů za sekundu je opravdu kalup.”

Zároveň v celém resortu Kopřivné probíhá úklid a další finální přípravy na sezonu. “Očekáváme, že areál bez problémů vysněžíme a na Vánoce už bude probíhat ostrý provoz,” doplňuje Petrů.
Detailní informace novinářům, rozhovory i možnost fotografování poskytne Ski resort Kopřivná v pátek. “A nejen v pátek, i kdykoliv později. Jsme tu opravdu nepřetržitě,” zve Libor Petrů.

Zdroj: Lyžařský areál Kopřivná pod Pradědem