BRUNTÁL | Společnosti Lidl by chtěla v Bruntále postavit novou prodejnu místo bývalého kulturního střediska na Dukelské ulici. Pozemky v okolí budovy, jež je v soukromém vlastnictví, patří městu Bruntál. Jejich prodejem se na posledním zasedání zabývalo městské zastupitelstvo.

Foto: MěÚ Bruntál

Na místě bývalého kulturního střediska by chtěla postavit jednopodlažní prodejnu nové generace, takzvaný Lidl 2018. Podle předběžných návrhů by budova byla částečně prosklená a zčásti obložená dřevem. Zákazníkům by nabídla prodejní plochu 1400m², což je více, než má prodejna stávající. Rozšířily by se uličky mezi regály, a v plánu se počítá i s pekárnou. Nabídka čerstvého zboží i nepotravinového sortimentu by byla větší. Neměl by chybět automat na kávu. V nejnovějších prodejnách mají zákazníci možnost bezplatné připojeni k wifi. Prostornější budou sklady i zázemí pro personál.

Počet zaměstnanců by měl být navýšen s ohledem na využití prodejny. I parkování by mělo být pohodlnější, naplánovaná je více než stovka míst větších než stanoví norma. Počítá se také s místy pro nezákazníky jako jsou návštěvníci centra města nebo rodiče dětí z nedaleké mateřské školy. Samotná stavba by byla postavena s využitím moderních technologií tak, aby její provoz byl co nejekologičtější nyní i v budoucnu. Stát by mohla do pěti let. Stávající supermarket na Zeyerově ulici společnost Lidl využije v rámci svých obchodních aktivit. Jak přesně, to není zatím jasné.

V případě uskutečnění záměru by budova bývalého kulturního střediska takzvaného „Kremlu“ musela být zbourána. Postavena byla na přelomu 70. a 80. let minulého století jako nové sídlo Okresního výboru Komunistické strany Československa. Později sloužila jako městské kulturní středisko se sálem pro pořádání plesů a tanečních, než tuto úlohu začal znovu plnit zrekonstruovaný Společenský dům.

Takzvaný „Kreml“ byl na základě usnesení zastupitelů v roce 2009 prodán formou dražby soukromému vlastníkovi za částku necelých osmnáct milionů korun. Prostory pak zčásti sloužily ke kancelářským a prodejním účelům, zčásti byly a jsou nevyužity. Pro mladší generaci k budově neodmyslitelně patří hudební klub Africa Pub.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.