BRUNTÁL | Opravy bruntálské nemocnice dál pokračují. Poté, co bylo zkultivováno prostranství před poliklinikou, získá budova důstojnější vzhled díky nové fasádě.

Foto: MěÚ Bruntál

Bruntálská nemocnice je v další fázi rekonstrukce.  Kromě části, v níž sídlí lékárna, dostane celý objekt novou fasádu. Opravy zahrnou i výměnu původních oken a dveří. Skleněné prvky v přízemní části budovy budou vybourány a nahrazeny novými okenními sestavami. Stavební práce ovlivní chod nemocnice minimálně. Město Bruntál do těchto oprav investuje okolo 15 milionů korun.

Letos byla také dokončena úprava prostoru před nemocnicí, která začala v loňském roce a vyžádala si investici 3,3 miliony korun z rozpočtu města. Předmětem prací byla revitalizace celého předvstupního prostoru nemocnice: zbourání původního portálu, renovace zpevněných ploch, instalace nového mobiliáře, výměna veřejného osvětlení a také sadové úpravy.

Další rekonstrukce nemocnice jsou v plánu také v příštím roce, kdy by měla být opravena sociální zařízení pro veřejnost.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.