KRNOV | Osobností města Krnova roku 2021 se stala ředitelka mateřské školy na náměstí Míru Petra Šlosarová. Rozhodlo o tom 661 občanů, kteří se zapojili do hlasování v závěrečném kole každoroční ankety. Na výběr měli z šesti finalistů. Kromě vítězky to byli aktivní seniorka Eva Garguláková, majitel firmy Thomas Melios, bývalá starostka Renata Ramazanová, plavkyně Barbora Říhová a fotograf Tomáš Vocelka.

Foto: MěÚ Krnov

Ocenění si vítězka i finalisté převzali v úterý 17. května v Koncertní síni sv. Ducha. Veřejnost a členové komisí rady města letos na ocenění v kategoriích Výjimečný počin, Podnikání, Humanita, Sport, Vzdělávání a Kultura nominovali celkem šedesát jmen. V každé kategorii pak komise vybrala maximálně pět semifinalistů a z nich finalisty, kteří postoupili do závěrečného hlasování veřejnosti.

Součástí slavnostního podvečera byla i vzpomínka na významné osobnosti města Krnova, které v loňském roce opustily tento svět. Byli to uznávaný fotograf Gustav Aulehla, který vloni v anketě Osobnost města Krnova roku 2020 zvítězil v kategorii Kultura, zakladatel a dlouholetý ředitel krnovské církevní speciální školy Svatopluk Chlápek, zakladatel a ředitel soukromé základní umělecké školy v Krnově a Osobnost města roku 2015 Drahomír Malovaný a náčelník krnovského lokomotivního depa a fanoušek železnice Jan Dokládal, který mimo jiné inicioval modernizaci osoblažské úzkokolejky.

Oceněno bylo také sedm dětí do 10 let, které za píli a úspěchy nominovaly jejich kluby.

Zdroj: MěÚ Krnov