MSK | Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce vyzdvihnout to nejlepší z turistické nabídky. Čtvrtý ročník cen cestovního ruchu představí výjimečná místa a ocení práci těch, kteří turismus rozvíjí. Ocenění mohou získat například opravená nádraží na Osoblažsku, cyklostezka Poodřím nebo oblíbené hotely v kraji. O vítězích budou rozhodovat odborníci i veřejnost.

Foto: STA Bruntálsko

„Když se lidí ze zbytku republiky zeptáte, co by je v Moravskoslezském kraji zajímalo, jedním dechem vyjmenují ostravskou ZOO, Dolní Vítkovice, Hukvaldy a třeba Lysou Horu nebo Praděd. Jistě, tato místa stojí za návštěvu a pro náš cestovní ruch jsou nesmírně důležitá. Můžeme ale nabídnout i další perly, které si zaslouží pozornost a rozhodně stojí za návštěvu. Naše soutěž Ceny cestovního ruchu právě na taková místa upozorňuje, letos mají šanci na výhru například cyklostezka Poodřím, geopark Krajina břidlice nebo nedávno otevřené Muzeum trojmezí v Jablunkově,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že součástí soutěže je i ocenění osobností, které cestovních ruch u nás nějakým způsobem významně podporují.

​Ve čtvrtém ročníku ankety se bude rozhodovat v pěti kategoriích: Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Nejoblíbenější ubytovací zařízení, Designový či architektonický skvost a Nejoblíbenější cyklotrasa, cyklotraily nebo běžecká trasa. „Soutěží Ceny Cestovního ruchu Severní Moravy 2022 chceme zviditelnit kvalitní projekty a turisticky zajímavá místa. Chceme tak nejen podpořit zájem turistů o náš kraj, ale i motivovat ty, kteří v cestovním ruchu pracují, aby své služby neustále zlepšovali,“ uvedl Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu, která soutěž ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pořádá.

Lidé mohou hlasovat ode dneška na stránkách Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022. „O vítězích tří kategorií bude rozhodovat veřejnost. Lidé mohou vybrat nejoblíbenější ubytovací zařízení, designový či architektonický skvost a nejoblíbenější cyklotrasu, cyklotraily nebo běžeckou trasu. Svého favorita mohou určit z pěti nominovaných v každé kategorii,“ řekl Petr Koudela s tím, že v kategoriích osobnost a nejlepší počin cestovního ruchu hlasuje pouze odborná veřejnost, tedy lidé pracující v turismu, kteří se orientují v místních poměrech. Na průběh soutěže dohlíží odborná komise složena ze zástupců krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Moravian-Silesian Tourism.

V minulém roce získalo ocenění v soutěži například Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Prales Mionší nebo Štramberk. Hlasování končí 28. února a výsledky ankety letošního ročníku budou zveřejněny v sobotu 4. března.

Finalisté Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022
Osobnost cestovního ruchu
Josef Holík, zakladatel škol AHOL
Josef Hein, majitel HEIPARK Tošovice
Josef Pleskot, architekt
Patrik Schramm, starosta Budišova nad Budišovkou
Jiřina Kábrtová, odborný pracovník a dřívější dlouholetá ředitelka Ostravského muzea

Nejlepší počin cestovního ruchu
Nově zrekonstruovaná nádraží na Osoblažsku
Národní geopark Krajina břidlice
Knížecí dům v Jablunkově – Muzeum trojmezí
Nové pavilony v ZOO Ostrava
POHO vlak, vlakem pohornickou krajinou

Nejoblíbenější ubytovací zařízení
Hotel Cvilín
Retro Hotel Garage
Hotel Miura
Penzion Jurášek
Hotel Holzberg

Designový či architektonický skvost
Mlýn Vodníka Slámy
Mezi Lukami, Mezi Plůtky
Opevnění Šance¨
Kavárna Kovárna
Multifunkční budova v Trojanovicích – Turistické informační centrum Trojanovice

​Nejoblíbenější cyklostezka, cyklotraily či běžecká trasa
Cyklostezka Moravice
Jesenická magistrála 7
Bike Park Kopřivná
Cyklostezka Poodřím
Cyklostezka Olza – Olše

Foto: MSK

Foto: MSK