MSK | Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 14. února hned u tří zraněných mladých lyžařů. Ve všech případech, které se odehrály během několika hodin, vzlétal na pomoc vrtulník letecké záchranné služby Ostrava. 

Foto: ZZS MSK

Nejprve došlo v dopoledních hodinách k pádu patnáctiletého chlapce v beskydském lyžařském areálu v Dolní Lomné. Měl být krátce v bezvědomí a zasahující lékař ZZS vyslovil podezření na otřes mozku,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Odpoledne pak vrtulník letěl do ski areálu Kohútka, rovněž v Beskydech, kde došlo ke střetu čtrnáctileté snowboardistky s jiným lyžařem a jejímu poranění v oblasti hlavy,” sdělil k dalšímu případu mluvčí.

„Po devatenácté hodině spěchali záchranáři k sedmnáctileté dívce do Karlova pod Pradědem, která měla při sjezdu na lyžích narazit do stromu. Utrpěla těžké poranění v oblasti zad a pánve,” řekl Humpl závěrem. 

Všichni zranění byli ošetřeni ve spolupráci s horskou službou a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice.