VRBNO POD PRADĚDEM, MNICHOV, DRAKOV, REJVÍZ (FOTO) | Velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova, která se uskutečnila v Biskupských lesích v sobotu 24. a v neděli 25. července 2021, přilákala rodiny s dětmi, ale i širokou veřejnost. Podívejte se na fotoreportáž z akce!

Foto: Zdeňka Spurná, Radek Vráblík

Po roční koronavirové odmlce uspořádal Spolek Přátelé Vrbenskou tradiční a velkolepou Lesní slavnost Lapků z Drakova. Do Biskupských lesů, které se rozprostírají v údolí okolo řeky Černé Opavy, a to mezi místní částí Mnichov ve Vrbně pod Pradědem, přes Drakov až na Rejvíz, zavítala široká veřejnost, především rodiny s dětmi. Všichni si užili mnoho her a zábavy.

Razítkovací hra nabídla několik stanovišť, kde po cestě bylo možné potkat lapky a rytíře, vodníka s vodnicí, černokněžníka s čarodějnicí, skřítky u zlaté kuželny, hejkala anebo i vrbenskou lišku, která je symbolem města.

Děti si také mohly vyzkoušet rýžování zlata, poznávat přírodu, projet se na koních a zasoutěžit si v nedělním Drakovském plaváčkovi. Areál velkolepé akce veřejnosti nabídla mnoho stánků, ukázku práce řezbářů, tavbu železné rudy a mnoho dalšího. Jak potvrdil redakci zpravodajství STA Bruntálsko předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus, akci navštívilo velké množství rodin s dětmi.

 

Podívejte se na fotoreportáž!