VRBNO POD PRADĚDEM, HEŘMANOVICE | Velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova se letos uskuteční po roční koronavirové odmlce. Informoval o tom předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Foto: plakát akce – Spolek Přátelé Vrbenska

Po roční odmlce, kdy pořádání akcí pro veřejnost zakazovala opatření týkající se boje proti pandemii koronaviru, se připravuje tradiční velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova, která se uskuteční v sobotu 24. a v neděli 25. července 2021. Redakci zpravodajství STA Bruntálsko to oznámil předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Lesní slavnost je oblíbenou akcí v podhůří Jeseníků, která významně podporuje kulturně společenskou činnost a letní prázdninové aktivity s důrazem na využití volného času mládeže, zejména rodin s dětmi. Přispívá k rozvoji cestovního ruchu a podporuje i přeshraniční spolupráci.

„Slavnost je regionálně známá a dobře propaguje zdejší region Vrbensko a naše partnery a vlastníky lesa Biskupské lesy ostravsko-opavské,“ informoval předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Za šestnáct let pořádání akce si slavnost, která probíhá na trase mezi místní částí Mnichov ve Vrbně pod Praděděm, Drakovem až na Rejvíz, získala velkou oblibu u veřejnosti a stala se jednou z největších akcí bruntálského regionu.

„Za podpory partnerů a přátel si udržuje stálou programovou kvalitu a úroveň služeb. Vysoká návštěvnost je dobrým odkazem spokojenosti návštěvníků. Těší nás, že nejvíce zastoupenou cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi a mládež. Přijíždí sem také rádi senioři a lidé z velmi vzdálených míst ČR. Prožijí tak příjemný den ve zdravém prostředí lesa a přírody a užijí si celodenní pobyt na čerstvém vzduchu a den plný zábavy a zajímavých atrakcí. Požitek nepochybně přináší i krásné údolí Černé Opavy,“ doplnil předseda spolku Michalus.

Slavnost byla několikrát oceněna uznáním „Nejlepší projekt“ neziskové organizace od Nadace OKD v České republice a v roce 2018 obdržela uznání „Nejlepší akce CR v Jeseníkách“. Akce je dotována Moravskoslezským krajem a podporována obcemi a městy regionu, MAS Hrubý Jeseník a také některými podnikateli a firmami.

„Spolupracujeme s mnoha partnerskými spolky jesenické oblasti. Lesní slavnost Lapků z Drakova pořádáme nepřetržitě od roku 2005 (s přerušením v roce 2020). Je to naše největší a nejnáročnější aktivita. Po loňském přerušení covid19 se letos opět snažíme slavnost obnovit a trvale zachovat jako úspěšnou a oblíbenou tradici,“ uzavřel Karel Michalus ze Spolku Přátelé Vrbenska.

Spolek Přátelé Vrbenska je významným partnerem Studia STA – multimediální agentury o.p.s., která letos slaví 10. výročí. Lesní slavnost Lapků z Drakova opět mediálně podpořilo zpravodajství STA Bruntálsko.