KRNOV(FOTO) |  V Krnově proběhla edukační akce pro děti, kterou zajišťovali tamní záchranáři ZZS MSK. Vyšli vstříc žádosti mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie, která nabízí ucelený systém vzdělávání pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Akce se zúčastnilo šest desítek dětí i jejich pedagogů a vzhledem k potřebám dětí se uskutečnila přímo v areálu školy. Akce proběhla v úterý 18. června 2019.

Záchranáři pro děti připravili stanoviště, kterými účastníci procházeli (nebo projížděli) a vyzkoušeli si na nich některé základní dovednosti a znalosti z oblasti poskytování první pomoci. Mezi úkoly, které děti plnily, patřil nácvik obvazových technik, transport zraněného, také si prohlédli sanitku zdravotnické záchranné služby. Starší účastníci se seznámili s technickým vybavením vozidla, ti mladší si vyzkoušeli, jaké to je sedět za volantem sanitního speciálu.

Akce přinesla zábavnou a pro děti přijatelnou formou nové informace a dovednosti, které mohou malí zachránci v budoucnu využít, vyskytnou-li se někdy v situaci, kdy bude v jejich blízkosti člověk vyžadující poskytnutí první pomoci.

Zdroj: ZZS MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.