KRNOV | Bruntálští policisté pokračují v objasnění okolností požáru budovy v Krnově. K události došlo odpoledne 20. prosince 2017. Požár zachvátil budovu a způsobil tak škodu na majetku, která nebyla do současnosti specifikována. Bruntálští kriminalisté zjistili v průběhu prověřování informace, které směřují ke dvěma nezletilým osobám. I nadále policisté pokračují ve zjišťování okolností, za jakých k požáru došlo. Aktuální stav řízení však neumožňuje poskytnutí detailnějších informaci.

Foto: HZS MSK

„V době, kdy to situace na místě umožnila, bylo provedeno ohledání místa, kriminalisté zajistili stopy. Policisté pokračovali výslechy osob, vyžádali stanoviska znalců. Některé závěry expertů nemáme dosud k dispozici. K ohledání místa byl povolán i kynolog se speciálně vycvičeným psem k vyhledávání akcelerantů,“ sdělila mluvčí policie Gabriela Holčáková.

„Bruntálští kriminalisté zjistili v průběhu prověřování informace, které směřují ke dvěma nezletilým osobám. I nadále policisté pokračují ve zjišťování okolností, za jakých k požáru došlo. Aktuální stav řízení však neumožňuje poskytnutí detailnějších informací. Doplnit lze, že poskytnutí detailních informací k nezletilým zapovídá též zákon,“ řekla závěrem Holčáková.

Na Říčním okruhu v Krnově ve středu 20. prosince 2017 před 16. hodinou vypukl rozsáhlý požár jedné z nejvzácnějších krnovských staveb. Vznítila se tam národní kulturní památka – budovy dezinatury firmy Alois Larisch a synové – vzorkovny továrny na vlněné zboží, kterou znají místní občané jako bývalou textilku Karnolu. Na operační středisko hasičů byl požár ohlášen v 15.50 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči. Zasahovalo tam až osmnáct hasičských jednotek – šest profesionálních, jedenáct dobrovolných a jedna podniková. Také byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Textilka Karnola

Budova bývalé přádelny s dílnou vzorkovny z roku 1900 byla Vládou České republiky vyhlášena národní kulturní památkou 8. února 2010. V dílně se navrhovaly vzory vyráběných tkanin pro jednotlivé sezóny. Dezinatura se dochovala ve stavu „posledního pracovního dne“ s funkčním hlavním i pomocným technickým zařízením, s příslušenstvím, s rozpracovanými vzory a také s bohatou sbírkou vzorníků látek, z nichž nejstarší pochází ze sedmdesátých let 19. století.

Více se dočtete zde… https://stabruntalsko.cz/krimi/pozar-textilky-krnov/