KRNOV | Pořádný důvod k radosti mají v porodnici krnovské nemocnice. Maminky z celé republiky v anonymní anketě pořádané v rámci projektu Přirozený porod v porodnici (PPP), udělily krnovské porodnici certifikát: Za vstřícný přístup k rodičkám. Slavnostní předání certifikátu se uskutečnilo v úterý 18. února přímo v nemocnici.

Foto: Jiří Krušina

Smyslem projektu PPP je šíření myšlenky, že v porodnici lze rodit přirozeně a přitom bezpečně, vlídně a s respektem k individuálním potřebám rodičky i novorozence, při zachování co nejpřirozenějšího a nejintimnějšího prostředí.

„Jsem rád, že maminky opět rozhodly, že právě krnovská porodnice získá tento certifikát. Péče o maminky a jejich děti je tady řadu let na vynikající úrovni. V mnoha postupech je zdejší pracoviště do jisté míry průkopníkem. Začínali zde jako jedni z prvních s porody do vody, jako jedni z prvních začali spolupracovat s porodními dulami a tak bych mohl pokračovat. Osobně oceňuji, že zdejší tým stále přemýšlí, jak porod maminkám zpříjemnit,“ sdělil vedoucí projektu PPP – RNDr. Tomáš Raiter.

Předání certifikátu si nenechal ujít ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA. Ten porodnici označil za rodinné stříbro nemocnice a podotkl: „Opakované získání tohoto certifikátu je zásluhou celého týmu naší porodnice a také kolegů z novorozeneckého oddělení. Za což jim patří velké díky. Jsem rád, že maminky oceňují profesionální péči, individuální přístup a lidskost. Na těchto kritériích si u nás zakládáme a mohu slíbit, že tomu tak bude i v budoucnu.“

V Krnově se v minulém roce modernizovaly porodní sály. Pořízena byla nová porodní vana a další vybavení za celkem 3,6 milionu korun. Postupnou generační obměnou prochází také tým porodních asistentek. „Naše oddělení si zakládá na erudovaném týmu lékařů a šikovných porodních asistentkách. S ohledem na větší škálu nabízených služeb chceme v blízké době rozšířit náš tým o jednu porodní asistentku,“ uvedla vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení SZZ Krnov Bc. Lenka Petřeková.

Foto: Jiří Krušina

Zdroj: SZZ Krnov