BRUNTÁLSKO | V úterý 29. září došlo k slavnostnímu zprovoznění prvních dvou ze čtyř ordinací, a to ve Vrbně pod Pradědem a Horním Benešově.

Foto: MSK

Událost si nenechalo ujít vedení krnovské nemocnice v čele s Ladislavem Václavcem, vedení obou měst a představitelé Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem. „Jsem moc rád, že se na mne před více než rokem a půl obrátil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec se zajímavým nápadem, jak pomoci Bruntálsku s akutním nedostatkem zubařů. Jeho myšlenka, že by konkrétní město zajistilo vhodné prostory, kraj zafinancoval vybavení ordinace a nemocnice ordinaci provozovala, se líbil všem. Proto se projekt podařilo velice rychle realizovat,“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Ředitel nemocnice Ladislav Václavec předpokládá, že by ordinace mohly fungovat do konce tohoto roku. „Všichni dobře víme, že to není pouze o tom, vytvořit zubaři důstojné pracovní podmínky, ale třeba také zajistit bydlení a další zázemí. V dnešní době se města i nemocnice předbíhají s nabídkami plnými lukrativních benefitů a přivést do našeho pohraničí perspektivní kolegy není snadné. V začátku nám pomoc přislíbili dva zkušení stomatologové z našeho regionu, kterým patří mé velké díky. V dalších měsících by do ordinací měli nastoupit mladí kolegové ze zahraničí, kteří v Česku již pracovali a osvědčili se. Počítáme s možností, že by v budoucnu mohli zubaři ordinace převzít pod svá křídla. Chci poděkovat starostům obcí za vstřícnost i zajištění vhodných prostor a nejvíce pak děkuji současnému vedení kraje v čele s Ivo Vondrákem, který celou myšlenku od začátku podporoval a zajistil finanční prostředky na její realizaci,“ uvedl ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec.

Starosta Horního Benešova Pavel König je z projektu nadšený: „S panem ředitelem Václavcem přemýšlíme nad otevřením dalších ordinací, které v našem městě schází, a které by fungovaly jako detašované pracoviště nemocnice. Vedení nemocnice a vedení kraje děkuji za rychlost s jakou se do rozjezdu ordinací pustili.“

Slova chvály zaznívají také z Vrbna pod Pradědem: „O nedostatku zubařů se v regionu mluvilo řadu let. Až úspěšný šéf nemocnice a úspěšný hejtman přišli s řešením problému. Oběma pánům a jejich týmům patří naše poděkování. Jsme rádi, že jsme se do projektu mohli zapojit,“ dodal starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec.

Vybavení všech čtyř zubních ordinací přišlo na 6,8 milionů korun včetně DPH a bylo hrazeno z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Ordinace ve Vrbně pod Pradědem a Břidličné (2 křesla v již dříve fungující zubní ordinaci) by měly začít fungovat od druhé poloviny října. Ordinace v Horním Benešově a v Krnově (2 křesla) zahájí provoz v dalších měsících.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.