KRNOV | Cyklistické hvězdy budoucnosti se představí ve čtvrtek 30. května na Hlavním náměstí, kdy zde bude v 13.00 hodin startovat první etapa Závodu míru do 23 let. Závod je součástí Poháru národů, který patří do nejvyšší světové kategorie závodníků do 23 let a jehož součástí je například i francouzský Tour de ľAvenir. Letošního tour se účastní 22 týmů nejen z Evropy, ale také z Mexika, Izraele nebo Kazachstánu.

Foto: Plakát akce

Pořadatelé, jezdci a jejich týmy se začnou sjíždět do Krnova v pátek 30. května dopoledne. Příznivci cyklistiky je najdou na Hlavním náměstí, kde představením týmů v 11.30 hodin začne doprovodný program.

Slavnostní zahájení letošního ročníku Závodu míru, včetně vlajkového ceremoniálu, se uskuteční ve 12.30 hodin, o půl hodiny později se závodníci vydají na trať dlouhou 123 kilometrů přes Brantice, Zátor, Lichnov, Svobodné Heřmanice, Litultovice, Kružberk, Vítkov, Fulnek, Skřipov, Kyjovice, Pustou Polom a Raduň do Opavy, kam přijedou v čase od 16.00 do 16.20 hodin,“ uvádí pořadatelé ze spolku Závod míru.

Uspořádání tak velké akce v centru města se neobejde bez dopravních omezení. Už ve středu 29. května odpoledne dojde k vyklizení ploch na Hlavním náměstí tím, že od 18.00 hodin bude platit zákaz stání nejen na Hlavním náměstí, ale také v Hobzíkově ulici a podél komunikace v úseku od křižovatky náměstí Minoritů se Soukenickou ulicí po Hlavní náměstí. V platnosti bude do pátku 30. května do 16.00 hodin. Úplná uzavírka Hlavního náměstí, která se bude týkat všech vozidel mimo integrovaného záchranného systému a těch, která budou mít povolení pořadatele, nastane ve čtvrtek 30. května v 6.00 hodin a potrvá do 16.00 hodin stejného dne. Značky zákazu vjezdu budou umístěny u příjezdu na Hlavní náměstí z ulice Sv. Ducha, uzavřena bude komunikace na náměstí Minoritů od křižovatky se Soukenickou ulicí po Hlavní náměstí, zákaz vjezdu bude také do pěší zóny ve směru od Slezského domova.

Závod míru má celkem čtyři etapy. Druhá etapa z Uničova do Rýmařova má 117 km. Klíčový den čeká na cyklisty v sobotu 1. června, neboť pojedou z Bruntálu na Dlouhé Stráně a na necelých 100 kilometrech nastoupají 2 156 výškových metrů. Finále ze Šumperka do Jeseníku se pojede v neděli 2. června a bude dlouhé 126 km s převýšením 2 223 metrů. Celkově cyklisté zdolají 468 kilometrů a 7 981 výškových metrů.

Zdroj: MěÚ Krnov