KRNOV | Další školení, které připravil ve spolupráci s městem Krnovem spolek Trenéři na Krnovsku, se konalo v pondělí 13. února v tělocvičně základní školy v Městě Albrechticích. Seminář byl tentokrát věnovaný tématu Dětská hravost vítězí a byl primárně určen učitelům tělesné výchovy na nižším stupni ZŠ z Krnovska a trenérům z projektu Trenéři ve škole. Celkem se ho zúčastnilo 30 osob, z toho bylo 19 učitelů a 11 trenérů. Lektorem byl Michal Eisenkolb.

Foto: ilustrační Pixabay

„Seminář hodnotím i podle zpětných reakcí velice kladně, splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Nejenže si učitelé pochvalovali získání inspirace pro své vyučovací hodiny, ale rovněž došlo k prohloubení spolupráce mezi trenéry z našeho projektu,“ popisuje Václav Sigmund, spoluzakladatel vzdělávacího spolku Trenéři na Krnovsku a koordinátor projektu Trenéři ve škole v oblasti Krnovska

Učitelé se dozvěděli mnoho nového, mimo jiné také informace z oblasti dětské psychologie zaměřené na věkovou skupinu nižšího stupně základních škol nebo jak efektivně v dnešní době zaujmout děti v hodinách tělocviku. Po skončení byly účastníkům zaslány veškeré probírané materiály, včetně velkého množství her.

 „Jsme velmi rádi, že díky podpoře města Krnova máme možnost neustále vzdělávat a propojovat všechny okolo, kdo o to mají v oblasti sportu a všeobecného pohybu opravdový zájem. Pokud tedy bude ze strany učitelů chuť o uskutečnění dalšího vzdělávacího semináře, určitě jej rádi zorganizujeme tak, aby koncepčně navazoval na právě probírané téma,“ uzavírá Václav Sigmund.