KRNOV | Už na třiceti místech v Krnově mohou uživatelé vyzvedávat či parkovat sdílená kola, během léta pak přibydou další dvě: v Petrově dole u točny autobusů a v Petrovické ulici u křižovatky obchvatu s výpadovkou do Polska. Takzvaný bikesharing se totiž ve městě těší velké oblibě a funguje bez větších problémů, snad až na občasné nesprávné parkování při vracení kol.

Foto: MěÚ Krnov

„V některých stanicích se stává, že uživatelé neparkují, kde mají. S problémy se setkáváme hlavně Na Špici v ulici Hlubčická a u Strojosvitu. Na Špici se kola mají parkovat v prostoru za autobusovou zastávkou u kontejnerů na tříděný odpad, lidé je však nechávají například u plotu blízkého rodinného domu, což komplikuje provoz městské hromadné dopravy. Stanice Strojosvit je umístěná v přístřešku vedle vjezdu do areálu, kola jsou však někdy zaparkovaná před vrátnicí či na nedalekém mostě,“ popisuje cyklokoordinátorka Kristýny Kutálková.

Aplikace takto zaparkovaná kola sice může akceptovat, servisní pracovník provozovatele, kterým je společnosti nextbike, je však musí přemísťovat. Uživatelům nevhodně umístěných kol pak následně posílá upozornění a za špatné parkování hrozí také penále. „Prosíme proto všechny uživatele, aby si při parkování dávali pozor a kola umísťovali na místa, která jsou k tomu určena,“ dodává Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov

top