KRNOV | Středové ostrůvky na všech třech kruhových objezdech na průtahu Krnovem, na něž se v minulosti kupily stížnosti kvůli přerostlé, nevzhledné zeleni, v letošním roce rozkvetou. Město vloni získalo od Ředitelství silnic a dálnic ČR svolení o ně pečovat a tak je může do konce května zregenerovat a osadit trvalkami.

Foto: Pixabay

„Ostrůvek v Jesenické ulici bude asi barevně nejpestřejší. Budou zde vysazeny mnohokvěté půdopokryvné růže, které kvetou od jara do podzimu. Nerostou do výšky, ale plazí se a vytváří hustý porost, který nepropustí plevel. Růže doplní další odolné a nenáročné trvalky, jako řebříček obecný a perovskia lebedolistá, jež je podobná levanduli. Na podzim pak ještě dosadíme tulipány, které pokvetou příští rok na jaře,“ uvedla Petra Mužíková z oddělení komunálních služeb.

Podzimní výsadba tulipánů proběhne i na zbývajících kruhových objezdech – v Revoluční ulici a na Říčním okruhu, které přes léto také pokvetou. „Do konce května bude celý ostrůvek u Alberta osázen šalvějí, takže bude kvést modrofialově. Jinou barvu jsme zvolili v případě ostrůvku u Kauflandu. Tady by měla být vysazena kokarda osinatá, jejíž květní úbory mají červený střed a žluté okraje. Bude ale záležet, jestli se podaří tento kultivar obstarat v požadovaném množství. Pokud ne, bude to kombinace barev,“ doplnila Petra Mužíková.

Ke změně dojde i v pěti záhonech v severní části Hlavního náměstí, kde bývaly až doposud letničky. Ty budou nyní vysazeny jen v krajních záhonech. „Bude se jednat o voskovky dvou barev, z nichž vzniknou nápisy „Krnov“ a „770“, jako připomínka letošního výročí města. Do tří prostředních přijdou trvalky. Bude to odrůda rozrazilu kvetoucí růžově a do modra zbarvená perovskia lebedolistá, z travin pak kavyl a ostřice chocholatá. Také tady vysadíme jarní trvalky, v tomto případě prvosenku zoubkatou, která bude dělat radost kolemjdoucím už příští rok,“ upřesnila Petra Mužíková.

V centru města kvetoucí záhony jako obvykle doplní muškáty v květinových truhlících, které jsou umístěny na sloupech veřejného osvětlení.

Zdroj: MěÚ Krnov