KRNOV | Deset minut po sedmé hodině 3. října 2023 řídil po ulici Čsl. Armády v Krnově místní sedmačtyřicetiletý muž osobní auto značky Škoda Octavia, přičemž při vjetí do křižovatky s ulicí Revoluční a při odbočování doprava nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucí třiašedesátileté cyklistce.

Foto: ZZS MSK

„V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu přední části automobilu s pravým bokem jízdního kola a k pádu cyklistky na vozovku. Výše uvedená žena utrpěla zranění lehčího charakteru s následným jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením v krnovském nemocničním zařízení,” uvedl mluvčí policie René Černohorský

„Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče i cyklistky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši jednoho tisíce korun,” sdělil dále mluvčí.

Výše popsaná kolizní situace v dopravě je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.