KRNOV | Patnáct minut před sedmou hodinou 9. června 2021 řídil sedmadvacetiletý muž z Bruntálska osobní auto značky BMW 520D po ulici Ježnické v Krnově a odbočoval vpravo na ulici Albrechtickou, přičemž při nájezdu do uvedené křižovatky nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucí dvaašedesátileté místní ženě na jízdním kole.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

„Došlo tak ke střetu pravého boku jízdního kola s levým předním rohem přibrzďujícího automobilu a k pádu cyklistky na vozovku. Ta utrpěla zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici s předběžnou dobou léčení minimálně osmi týdnů. Ke zranění jiných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 31 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech účastníků dopravní nehody negativně a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají bruntálští policisté a kriminalisté pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,” sdělil závěrem Černohorský.