KRNOV | Policisté z krnovského Obvodního oddělení v těchto dnech intenzivně prošetřují a prověřují oznámení o možném spáchání přečinu výtržnictví, kterého se měl dopustit doposud neznámý pachatel okolo patnácté hodiny 1. května letošního roku poblíž ulice Chářovské v Krnově.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Jak bylo doposud zjištěno, tak ve výše uvedené době se neznámý muž pohyboval v přilehlém Chářovském parku, měl mít rozepnuté a stažené kalhoty, v ruce držel svůj pohlavní úd a masturboval. Toto protiprávní jednání a chování mělo být učiněno před zde procházejícími dívkami ve věku 10 a 15 let. K fyzickému napadení či jakéhokoli ataku ze strany blíže neupřesněného muže nedošlo, dívky okamžitě z daného prostoru odešly a vše oznámily svým rodičům,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Na místo činu se ihned dostavili nejen službu konající krnovští policisté a bruntálští kriminalisté ale také policejní psovod se služebním psem, který vypracoval tak zvanou pachovou stopu o délce 150 metrů vedoucí z parku podél nedalekých železničních kolejí, a to ve směru k Hlavnímu nádraží,” sdělil dále Černohorský.

Celá záležitost je nadále v gesci policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a jakékoli kladné informace a poznatky k tomuto případu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.