KRNOV | Z bývalého vojenského prostoru na Kabátově kopci v Ježnické ulici zmizí do poloviny příštího roku garáže a další objekty. V místech, která kdysi užívala sovětská vojska, v budoucnu vzniknou stavební parcely pro rodinné domy.

Foto: ilustrační – Pixabay

Na demolici objektů zastupitelé schválili na svém posledním zasedání finanční krytí ve výši 44,1 milionu korun bez DPH z rozpočtových prostředků let 2021–2022. „Tato cena je stanovena v projektové dokumentaci. Předpokládáme ale, že zakázku vysoutěžíme výrazně níže. Na základě naší zatím poslední zkušenosti s demolicí kotelny v areálu bývalé Karnoly by se tržní cena mohla pohybovat kolem dvaceti milionů korun,“ uvedla Martina Marčanová z odboru investic a správy majetku. Kromě garáží a dalších nadzemních objektů v areálu jsou k demolici určené také ocelové nádrže nalezené v rámci pyrotechnického průzkumu, nájezdová rampa u ocelových garáží a sedimentační nádrže před vjezdem do areálu. Zadávací řízení by mělo být vyhlášeno na začátku příštího roku, s ukončením demolic se počítá v jeho polovině.

V sousedství garáží již začala výstavba první ze dvou vodních nádrží, které budou sloužit pro retenci srážkových vod ze zpevněných ploch a střech rodinných domů. „Nádrž o objemu 466 metrů krychlových vzniká na levém břehu Ježnického potoka. Pracovníci firmy Berkastav ji dokončí ještě letos. Příští rok upraví stávající nádrž, která se nachází nad rybníkem. Ta v budoucnu pojme 4 262 metrů krychlových vody,“ řekl Petr Mynář z odboru investic a správy majetku. Vybudování nádrží bude stát 3,6 milionu korun včetně DPH, dokončeny by měly být v červnu. Ještě do konce letošního roku by pak měla být hotová projektová dokumentace technické a dopravní infrastruktury, kterou za 713 tisíc korun včetně DPH zpracovává společnost VIAT. Na Kabátově kopci má vzniknout více než 30 parcel pro individuální stavbu rodinných domů. Město je chce nabídnout stavebníkům již v příštím roce.

Další stavební pozemky vzniknou v Petrovické ulici, v lokalitě, která se nachází ve směru k hranici za řekou po pravé straně za bytovými domy. Plochu požadoval po městě vrátit v rámci církevních restitucí Konvent minoritů v Krnově, ale Nejvyšší soud letos rozhodl, že jejím vlastníkem zůstane město Krnov. V současné době tak může architekt Marek Juránek aktualizovat zastavovací studii z roku 2004. Jeho návrh počítá s výstavbou dvojdomků, takže místo původních jedenácti domů by jich zde mohlo být až 18.

Zdroj: MěÚ Krnov