KRNOV | Teplárenská společnost Veolia Energie provádí generální opravu parovodního a kondenzačního potrubí, které se nachází na náměstí Hrdinů, mezi křižovatkou s ulicí Petrovickou a kruhovým objezdem v Jesenické ulici. Ukončena by měla být nejpozději 30. září.

Foto: ilustrační Pixabay

Zatímco dosud práce narušily dopravu jen tím, že dočasně ubylo parkovacích míst na náměstí Hrdinů, od 12. do 30. června dojde k úplné uzavírce Jesenické ulice, a to v části mezi kruhovými křižovatkami. Práce totiž budou pokračovat přes silnici I/45 ve směru k Mikulášské ulici v otevřeném výkopu. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede po ulicích Revoluční, Nádražní a Mikulášská.

Uzavírka ovlivní i městskou hromadnou dopravu. Ve stejném období, tedy od 12. do 30. června, budou autobusy linek 801, 804 a 805 jezdit po trase Jesenická – Mikulášská – Bezručova – Revoluční, a to v obou směrech s tím, že zastávka „Krnov, aut. stanoviště“ (u hypermarketu Albert) bude pro tyto linky dočasně přemístěna do Mikulášské ulice.

„Zastávka se bude nacházet v blízkosti evangelického kostela, tedy na stejném místě, jako při opravě průtahu městem před třemi lety. Cestující budou o dočasném přemístění zastávky informováni vývěskami v autobusech i na samotné zastávce v Revoluční ulici,“uvedla Kateřina Peterková z odboru organizačního a dodala, že ke změnám jízdních řádů nedoje. Zbývající linky, které na zastávce „Krnov, aut. stanoviště“ běžně zastavují (802, 806 a 807), ji budou využívat i v době uzavírky, jelikož jezdí po jiných trasách. V místě přemístěné zastávky v Mikulášské ulici bude po dobu realizace stavby omezeno parkování vozidel v jejím bezprostředním okolí.

Zdroj: MěÚ Krnov