MSK | Pokud nevíte, jak prožít volný den státního svátku ve čtvrtek 28. září, přijďte na krajský úřad v Ostravě. Od 9.30 do 13.30 hodin pořádáme Den otevřených dveří. Nečeká vás vyřizování nudných záležitostí, ale chytré a zábavné dopoledne pro celou rodinu. 

Foto: MSK

„Chceme, aby návštěvníci poznali krajský úřad i jinak než jako formální veřejnou instituci. Aby ho vnímali jako spolehlivou organizaci s příjemnými a vstřícnými zaměstnanci, kteří jim poskytují kvalitní služby a profesionální servis, a přitom to nejsou žádní protivní suchaři, jak se občas mezi lidmi povídá,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Na den otevřených dveří krajského úřadu je připraveno pro každého něco – zábava i poučení, sport, kultura, určitě si každý návštěvník vybere.

„Zjistíte, jak se cítí piloti stíhaček, co všechno se dá vyrobit z recyklovaných materiálů, jak jste na tom s finanční gramotností, co obnáší dát opuštěným dětem rodinu, jak funguje Czech POINT. Studenti krajských škol vás učešou a nalíčí, ochutnáte skvělé koktejly, kávu a další dobroty od budoucích gastromágů. Ukážeme vám naše prostory včetně pracovny hejtmana, setkáte se se svými politiky, se kterými můžete probrat všechno, co vás zajímá. Uvidíte nejen hasičskou a zdravotní techniku, kriminalistickou laboratoř ale i naše elektromobily a firemní školku. Naučíte se poskytovat první pomoc, vyznat se v historických mapách i třeba pracovat se dřevem a kovem,“dodal ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.