RÝMAŘOV | Chvíli po šestnácté hodině 4. srpna letošního roku mladý muž vstoupil do jedné z prodejen na ulici Okružní v Rýmařově, kde odcizil jednu láhev alkoholu značky Rum a jednu láhev alkoholu značky Griotka, vše v celkové hodnotě 270 korun.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Bez úhrady tohoto zboží prošel pokladní zónou a před zdejším personálem provozovny utekl neznámo kam. „Po příjezdu přivolané rýmařovské policejní hlídky byl shlédnut pořízený kamerový záznam celého protiprávního jednání majetkového charakteru. Následně službu konající policisté ihned provedli intenzivní prošetřování a prověřování celého případu, kdy po chvíli v areálu zdejší nemocnice byl vypátrán místní 17letý mladík, který odpovídal popisu i oblečením pachateli výše uvedené krádeže. Společně se zde přítomným šestnáctiletým mladíkem právě konzumoval odcizenou láhev griotky, kdy láhev rumu (podle jeho slov) údajně odhodil okamžitě po útěku z prodejny,” informoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Odborným měřením dechovými zkouškami byl u 17letého mladíka prokázán pozitivní výsledek s hodnotou přes 1,3 promile alkoholu v dechu, u 16letého mladíka pak odborné měření dechovými zkouškami stanovilo hodnotu téměř 1 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že starší z mladistvých osob je recidivistou, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře čtyři měsíce, se zkušební dobou na jeden rok. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany rýmařovských policistů a bruntálských kriminalistů,” sdělil závěrem Černohorský.

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.