BRUNTÁLSKO | I na Bruntálsku proběhla akce zaměřená na kontroly dodržování zákazu prodeje alkoholu dětem a hazardní hraní. Akce HAD 2018 navazuje na celostátní sérii kontrol v oblasti konzumace alkoholu od roku 2015 a pořádá ji Policie ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a se zapojením České obchodní inspekce, hygieny, celní správy, hasičů, dále také ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a dalších.

Foto: ilustrační Pixabay

Kontrolní akce proběhla 29. srpna 2018 v podvečerních a večerních hodinách. „Policisté ve spolupráci s hasiči, celní správou, pracovníky ČOI  a městskými strážníky zkontrolovali desítku vybraných restaurační zařízení, klubů a heren v Bruntále a zaměřili se i na místa, kde se vyskytuje mládež. Při kontrolách policisté zjistili čtyři osoby mladší 18-ti let (2 mladistvé a 2 nezletilé), které byly pod vlivem alkoholu a také osoby, které alkohol dětem prodaly či podaly,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Při kontrolách v restauračních zařízeních zjistili zúčastněné subjekty různá pochybení, která si řeší ve své kompetenci,“ řekla závěrem Jiroušková.