BRUNTÁL (FOTO) | Konec roku 2018 patřil dobrovolným hasičům na Bruntálsku. Kněz Dariusz Jan Cecerski O.T. slavnostně požehnal praporu Okresního sdružení hasičů (OSH) v Bruntále.

 

Jak redakci zpravodajství STA Bruntálsko informoval pracovník OSH Bruntál Zdeněk Hudec, v loňském roce získalo hasičské sdružení neinvestiční dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na pořízení praporu Okresního sdružení hasičů v Bruntále při příležitosti výročí 100 let vzniku Československa.

„Pro hasičské sbory je prapor chloubou, která se i po několik generací pečlivě uchovává ve zbrojnici či muzeu a při slavnostech i soutěžích nebo výročních plesech se hrdě vyvěšuje. Prapor má daleko větší význam – označuje totiž příslušnost ke spolku. Prapor je výzva, sjednocuje, reprezentuje, ale zároveň zviditelňuje. Měl by být symbolem, který přetrvá generace,“ informoval Zdeněk Hudec z Okresního sdružení hasičů v Bruntále.

„Je tradicí mezi hasiči nové prapory žehnat. Jednalo se o první prapor OSH, součástí slavnostní akce byly již dříve pořízené a žehnané prapory Sborů dobrovolných hasičů z Andělské Hory, Dvorců, Třemešné, Leskovce nad Moravicí, Světlé Hory, Vrbna pod Pradědem, Vraclávku, Břidličné, Spálené a dalších sborů,“ dodal Hudec.

Slavnostní žehnání hasičského praporu se konalo v sále Společenského domu v Bruntále a prapor požehnal P. Dariusz Jan Cecerski O.T. Významné události se zúčastnili například bruntálská místostarostka Hana Šutovská, ředitel Územního odboru Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bruntále Jiří Patrovský, šéfové krnovských a rýmařovských profesionálních hasičů Pavel Jendřejek a Pavel Skoupil, ale i zasloužilí hasiči celého bruntálského okresu, starostové okrsků a sborů dobrovolných hasičů na Bruntálsku.

„Celou akci doprovázela hasičská dechová hudba z Dolních Životic, která od 10.15 hodin vítala účastníky žehnání účinkováním před Společenským domem a následně od 11 hodin v sále,“ uzavřel slavnostní akt pracovník Okresního sdružení hasičů v Bruntále Zdeněk Hudec.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.