MSK | S blížícími se vánočními svátky stoupá počet nakupujících, a to převážně v obchodních centrech. Zvýšený počet lidí, nervozita, spěch, nepozornost, to vše jsou rizikové momenty, které potencionální pachatelé mohou využít ke krádežím.

Foto: Policie ČR

V jednom z obchodních center využil neznámý pachatel nepozornosti nakupující ženy a z kabelky jí odcizil peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a doklady. Kromě finanční ztráty ve výši více než 7 000 korun musela žena podstoupit proces spojený s vyřizováním dokladů.

Taška odložená v nákupním vozíku zaujala dalšího pachatele natolik, že se jí zmocnil. Tentokrát poškozená „přišla“ nejen o peníze platební karty a doklady, ale také o mobilní telefon a klíče od bytu. Je zřejmé, že kromě finanční škody ve výši zhruba 4 000 korun si žena musela vyřídit nové doklady a znovu zabezpečit byt.

Upozornit širokou veřejnost, aby dbala na základní zásady bezpečného chování během nakupování, má preventivní projekt „Kdo s koho“, jehož pátý ročník dnes (22. listopadu) moravskoslezští policisté zahájili. Pomocí letáčků, audio a video spotu zákazníkům předávají informace o nejrizikovějších momentech. A to nejen během nakupování, jak je výše uvedeno. Další rizikovou situací může být ponechání osobních věcí v odemčeném automobilu během ukládání nákupu do zavazadlového prostoru nebo nepozornost při cestování v prostředcích hromadné dopravy.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.