OSOBLAHA | Do Základní školy v Osoblaze vnikl jednadvacetiletý muž. Při svém činu rozbil vstupní dveře a lehce se zranil. Ve škole tou dobou probíhala výuka. Mohl tak ohrozit bezpečnost žáků a učitelů.

Foto: STA Bruntálsko

V Základní škole a Mateřské škole v Osoblaze v úterý 22. ledna 2019 před 13. hodinou probíhala výuka a pololetní zkoušení. Tou dobou jednadvacetiletý muž rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a vnikl do školy. Mohl tak ohrozit bezpečnost žáků a pedagogů.

„Byl zadržen ředitelem a zástupcem školy. Muž dále s nikým nekomunikoval a měl zranění na ruce,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Na místo vyrazili nejenom policisté, ale i posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Posádka ošetřila jednadvacetiletého muže s lehkým poraněním v oblasti horní končetiny a projevy zmatenosti. V doprovodu policie byl následně transportován do krnovské nemocnice,“ dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Co muže vedlo k vniknutí do školského zařízení, zatím není známo. „Policisté se událostí zabývají a zjišťují další okolnosti. Ke zranění dalších osob nedošlo,“ uzavřela policejní mluvčí Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.