BRUNTÁLSKO, ČR | Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před vysokými teplotami. Ty zejména v úterý 1. srpna 2017 mohou přesáhnout 34 stupňů Celsia na celém území ČR, a to v nadmořských výškách do 600 metrů. Platí to i pro Moravskoslezský kraj a bruntálský region. Dbejte tak doporučení odborníků, jak předejít přehřátí a dehydrataci organismu. Důležité je se moc nevystavovat na přímém slunci a dodržovat pravidelný pitný režim.

Foto: ilustrační – Pixabay

Podle Českého hydrometeorologického ústavu velmi vysoké teploty (velmi vysoký stupeň nebezpečí) hrozí nejenom v Moravskoslezském kraji, ale i v celé ČR během úterý 1. srpna 2017 od 10 do 20 hodin. Maximální teploty budou na většině území v rozmezí od 34 až 38 stupňů Celsia.

Příliv velmi teplého vzduchu přeruší o úterním večeru zvlněná studená fronta, na které se budou vytvářet pravděpodobně i silné bouřky. Teploty překračující 31 stupňů Celsia se však budou zejména na jihovýchodě a východě našeho území vyskytovat i v dalších dnech.

Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
– Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
– Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
– Nenechávat děti nebo i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
– Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, není vhodné pít ledově vychlazené nápoje.
– Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).