BRUNTÁL | Z Bruntálu na Ukrajinu ve středu 9. března vyrazilo dodávkové vozidlo s humanitární pomocí. Přispěli občané i zástupci místních firem.

Foto: MěÚ Bruntál

Město Bruntál vyhlásilo v pondělí 28. února materiální sbírku na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Dárci přinesli či přivezli už stovky kilogramů věcí, které si průběžně přebírají občané Ukrajiny v našem regionu. K dnešnímu dni se jedná o devadesát lidí, kteří jsou nyní ubytováni v dostupných hromadných ubytovacích zařízeních i v domácnostech, a to jak v Bruntále, tak v některých okolních obcích.

Pomoc se tak nemíjí účinkem. Vzhledem k naplnění potřeb lidí přebývajících v Bruntále a nejbližším okolí byl aktuálně pozastaven sběr oblečení a hraček, zatímco nadále je možné darovat trvanlivé potraviny, hygienické potřeby a zdravotnický materiál.

Část věcí také směřuje na Ukrajinu. Ve spolupráci města s firmou STROMMY COMPANY s.r.o., která zajistila a uhradila dopravu, z Bruntálu vyrazilo auto s oblečením a další materiální pomocí, nasbíranou v minulých dnech. Do obce Krakovets’ nedaleko za polsko-ukrajinskou hranicí putuje spolu s uvedeným nákladem i zdravotnická pomoc. Čtyři palety zdravotnického materiálu, který pořídila bruntálská firma SOLEX AGRO, s.r.o., byly naloženy v úterý 8. března v krnovské nemocnici.

„Chtěl bych srdečně poděkovat všem, kteří dosud přispěli a podíleli se na humanitární pomoci.  Směřuje k těm, kteří ji doslova akutně potřebují,“ řekl starosta Bruntálu  Petr Rys.

Materiální sbírka pokračuje, probíhá každý den od 6.00 do 18.00 hodin včetně sobot a nedělí ve dvoře Městského úřadu na Nádražní ulici. Ke garážím je možné přijít pěšky, přijet autem, případně i s vozíkem.

Město také vyhlásilo finanční sbírku pro veřejně prospěšný účel, jímž je zejména humanitární nebo charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům na území České republiky. Číslo sbírkového účtu je 304550319/0300.

Zdroj: MěÚ Bruntál

top