RÝMAŘOV | V pondělí 28. února 2022 ráno zasedal krizový štáb města Rýmařova. Ústředním tématem jednání byla pomoc rodinám Ukrajinců, které zaměstnávají místní firmy. Město jim nabídne ubytování v nevyužívané budově bývalé školy. Zároveň vyhlásilo veřejnou materiální sbírku pro tyto rodiny. 

Foto: Plakát

Obrátili se na nás místní podnikatelé s žádostí o ubytování rodinných příslušníků svých zaměstnanců, kteří prchají z válkou zasažené Ukrajiny. Město Rýmařov po zasedání krizového štábu rozhodlo o ubytování těchto rodin v budově bývalé SSOŠ Prima na Sokolovské ulici,“ řekl starosta Luděk Šimko. „V současné chvíli řešíme vybavení pěti pokojů, kapacita budovy však nabízí ubytování až pro 40-50 osob,“ dodal. 

Podnikatelé z Rýmařovska, kteří by chtěli ubytovat rodinné příslušníky svých zaměstnanců, se mohou obrátit na starostu Luďka Šimko. Budou jim sděleny podrobné informace. 

Město Rýmařov zároveň vyhlásilo sbírku materiální pomoci pro ubytované rodiny. Konkrétní seznam je k dispozici na webových stránkách města. Na předání vybavení je nutné se předem domluvit. Bez předchozí domluvy není možné žádný materiál převzít.

„Velice si vážíme aktivity a pomoci místních lidí a podnikatelů. Věříme, že společně pomůžeme ukrajinským rodinám zajistit důstojné podmínky a zařazení do normálního života,“ uzavřel starosta Luděk Šimko. 

Město Rýmařov nabídne ubytovaným Ukrajincům také následnou pomoc s úředními záležitostmi, vzděláním pro děti a zařazením do běžného života. 

Kontakt pro zájemce o ubytování:

Luděk Šimko

 simko.ludek@rymarov.cz  

Kontakt na koordinátorku materiální sbírky:

Leona Pleská

e-mail: pleska.leona@rymarov.cz

https://bit.ly/sbirka-rymarov

Zdroj: MěÚ Rýmařov