KRNOV |Do Krnova v sobotu 23. září zavítá putovní projekt Ekompilace, který spojuje osvětu o třídění odpadů a uvědomělém chování k životnímu prostředí s hudebním programem. V něm na Hlavním náměstí vystoupí Thom Artway, skupina Wohnout, All These Memories, El`Brkas, Head Down, Homer Street, Megaphone a Nixon Lads. Akce je volně přístupná, vstupné se neplatí.

Foto: Plakát akce

Projekt Ecompilace probíhá již pátým rokem v různých městech České republiky a pro letošní rok se mezi ně zařadí i Krnov. Ekompilace je hudební projekt, který je zaměřený na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí.  Ekompilace nabízí výběr mladých a progresivních hudebních skupin, které povedou kapela Wohnout a také stále populárnější zpěvák a skladatel Thom Artway.

„Turné s Ekompilací jedeme podruhé. Projekt jsme v roce 2013 otvírali a rádi se vracíme, protože je to spojení užitečného se zábavným, což nás baví,” okomentovala svou účast v projektu kapela Wohnout. Kapely, které se projektu účastní, nahrály před turné kompilační CD. Je na něm také nový singl od skupiny Wohnout a trumpetisty Laca Decziho „Hudba léčí”.

Zdroj: MěÚ Krnov