KRNOV | Modernizace dětských hřišť na městských pozemcích pokračuje i na podzim. Radost z nového herního prvku tak mají děti z Hlubčického předměstí, kde na ploše mezi ulicemi Pohraniční, Příční a U Potoka stojí zbrusu nová průlezková sestava se skluzavkou a lanovou pavučinou.

Foto: MěÚ Krnov

Na ploše kdysi bývalo dětské hřiště, když ale dosloužilo a bylo odstraněno, v této části města mohli nejmenší děti využívat pouze herních prvků v zahradě zdejší mateřské školy. „Oslovila nás jedna z místních maminek s tím, že děti nemají kromě školní zahrady žádné vyžití. Domluvili jsme se, že pro svůj nápad, aby se zde vrátilo dětské minihřiště, získá podporu sousedů. To se také stalo. Proto nyní prochází parčík změnami, které mu dají nový smysl,“ uvedl místostarosta Michal Brunclík a dodal, že na volbě herního prvku se podíleli rodiče dětí – budoucích uživatelů, kteří přislíbili osobní pomoc při dodržování pořádku.

Prvek stál 119 tisíc korun, dopadiště 80 tisíc korun. „Sestava se jmenuje Pod květinou. Doplní ji ještě tři lavičky a zajímavý prvek bludiště na pružině, který je vhodný i pro starší děti. Rodiče si možná vzpomenou na plastové bludiště do ruky, kdy úkolem bylo dostat kuličku do jeho středu. V tomto případě je bludiště o hodně větší, je umístěno na pružině a děti u něj stojí. Na jaře příštího roku pak na stejném hřišti za fotbalovými brankami jednu drátěnou zástěnu opravíme a druhou nainstalujeme novou,“ sdělil Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.

Nová průlezka přibude také na Sídlišti pod Cvilínem. Nerezový prvek s lanovou pavučinou obohatí hřiště ve dvoře bloku H. Dopadiště za 80 tisíc korun je už připravené, k instalaci průlezky za 241 tisíc korun dojde v nejbližších dnech.

Zdroj: MěÚ Krnov