BRUNTÁLSKO | Ve dvou případech museli zasahovat profesionální hasiči z Bruntálu na přehradě Slezská Harta, kde došlo k převrácení plachetnice a také k uvolnění hausbótu a jeho samovolnému vyplutí na vodní plochu. K událostem došlo v neděli 30.června 2024.

Foto: HZS MSK

„V prvním případě byli hasiči o převrácené plachetnici na Slezské Hartě, v katastru obce Karlovec, informováni v 10:29 hod. Hasiči ze stanice Bruntál si s sebou vzali lodní kontejner, ve kterém kromě člunů mají i vše potřebné pro práci na vodě, nejen pro záchranu tonoucích osob. Hasiči se na člunu přiblížili k převrácenému plavidlu. Pána, který se na plachetnici nacházel, vzali na palubu svého člunu a následně plachetnici přitáhli ke břehu, kde ji převrátili a předali zpět námořníkovi,” uvedl Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Ve druhém případě, který se stal v 11:39 hod. došlo k utržení hausbótu a jeho neřízenému vyplutí na vodní hladinu. „Jelikož se hasiči stále nacházeli na přehradě, kde zasahovali u první události, vyslali na hladinu ještě druhý člun a přepravili se k plovoucímu hausbótu. Ten následně navázali na své dva čluny a bezpečně ho odtáhli k nejbližšímu kotvišti, v katastru Nová Pláň, kde ho ukotvili a vyrozuměli o události majitele,” sdělil dále mluvčí.

Oba zásahy se obešly bez zranění osob, nedošlo k ohrožení životního prostředí a k poškození lodě či hausbótu. Hasiči se na svou základnu vrátili krátce před půl druhou hodinou odpolední.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK