MSK | K více než 220 událostí v souvislosti se silným větrem vyjeli moravskoslezští hasiči od nedělního večera (cca 19 hodin) do pondělních (24.9.2018) 11 hodin. Šlo především o odstraňování spadlých a nebezpečně nakloněných stromů. Všechny události se dosud obešly bez zranění. Relativně větší škody mohly způsobit 4 spadlé stromy na různých místech MS kraje na zaparkovaná vozidla (bez osob).

Během pondělního rána a dopoledne narůstaly počty událostí, u nichž museli hasiči zasahovat, o několik desítek. Není vyloučeno, že jejich práce na odstraňování stromů budou v Moravskoslezském kraji pokračovat i během odpoledne.

Statnou borovici, zaklesnutou o další stromy, která ohrožovala několik zaparkovaných osobních automobilů, museli profesionální hasiči (HZS MSK) odstraňovat v pondělí dopoledne v Ostravě-Mariánských Horách – v ulici Gen. Hrušky. Po odřezání kmene od vyvrácených kořenů přišel ke slovu naviják hasičského vozidla, který kmen potáhl a celý strom bez škod spadl na zem, a to za potlesku přihlížejících Ostravanů.

Zdroj: HZS MSK