MSK | Téměř půl milionů antigenních testů pro školská zařízení v Moravskoslezském kraji (přesně 470 250 kusů) rozváželi během středečního dopoledne 25.8.2021 zdejší profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic, a to celkem šesti vozidly. Krabice s testy předali i tentokrát na radnice všech 22 obcí s rozšířenou působností (ORP), kde si je budou do pátku vyzvedávat pracovníci jednotlivých škol.

Foto: HZS MSK

Tento způsob distribuce z Krajského distribučního střediska pro covid v Ostravě-Hrabůvce (bývalá stanice HZS MSK) se osvědčil. Od letošního dubna tak hasiči dovezli moravskoslezským školám bezmála dva miliony testovacích sad, z toho téměř třetinu ostravským školským zařízením. Přesně napočítané dodávky krabic vždy připravili brzy ráno před rozvozem pracovníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, stejně tomu bylo i tuto středu (dnes).

Antigenní testy byly přivezeny v úterý (včera) večer do ze skladu státních hmotných rezerv v Praze (opět tradičně) vozidly Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, předtím byly využívány i zásoby ze skladu SHR ve Štítině (okres Opava).

Foto: HZS MSK

 

Zdroj: HZS MSK

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.