HOLČOVICE, HEJNOV | Pokud máte rádi pravěké plazy, ještěry a jiné příšerky, zajeďte si do místní části Hejnov v Holčovicích. Není to další dinopark, žádné komerční snažení o senzaci a vylovení co nejvyšší částky z vaší peněženky.

Foto: Zdeňka Spurná

Jedná se o klidnou a pohodovou procházku světem fantazie a historie, z níž na vás dýchne přímo rodinná atmosféra. Uvidíte zde unikátní ukázku lidového umění a tvořivosti. Vrátíte se zde do doby pravěké mezi různé druhy dinosaurů, brontosaurů a dalších ještěrů žijících v době dávno minulé. Jejich obří rozměry vás očarují. Mimo těchto obyvatel Eldoráda tu najdete pohádkové postavičky Jeníčka a Mařenku s Ježibabou, Sněhurku, červenou Karkulku a další pohádkové postavičky a také pravěké jeskyně a současná zvířata.

Roku 1957 začal na zahradě svého domu stavět František Jaich své Eldorado. Chtěl jím vyzdobit svůj dům a potěšit své známé i kolemjdoucí. Celý život spolupracoval s odborníky, bojoval s byrokracií úřadů a úředníků a vlastníma rukama vyráběl obří obyvatele naší planety v jejich životní velikosti, i pohádkové postavičky. Dnes se o zahradu a sbírku stará jeho vnučka paní Jarmila Maráková s manželem.

Areál Eldorádo je v současné době otevřen každou sobotu od 10 do 15 hodin. Během týdne pouze nepravidelně podle možností majitelů. Vstupné, respektive jeho výše, záleží jen a pouze na vás. Návštěvníci platí až po prohlídce a podle svého vlastního uvážení tak dávají prostředky na udržování tohoto kousku fantazie uprostřed krásné, krajiny podhůří Jeseníků.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.