VRBNO POD PRADĚDEM, MNICHOV, DRAKOV | Tradiční a velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích se letos uskutečnila v sobotu 23. a v neděli 24. července 2022. Akce nabídla široké veřejnosti bohatý program pro rodiny s dětmi.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Rodiny s dětmi v rámci programu čekali razítkovací hra „Hledej zlatý poklad lapků z Drakova“, dětský rybolov, nedělní drakovský plaváček, středověká střelnice, lesní galerie, černokněžník, zlatá kuželna u lesních skřítků, rytíři a lapkové, lesní pedagogika, jízda na koních, vodník, královské pasování rytířů a mnoho dalšího. Velkolepá akce tak nabídla bohatý víkendový program pro rodiny s dětmi, turisty, cyklisty a všechny příznivce pobytu v přírodě.

Návštěvnici se mohli také seznámit s těžbou železné rudy a prohlédnout si repliku hutě, navštívit řezbáře Jiřího Halouzku s rodinou a seznámit se s Jeseníky a prezentací česko-polského Euroregionu Praděd a destinačního managementu, který je soustředěný na propagaci cestovního ruchu.

Lesní slavnost Lapků z Drakova uspořádal Spolek Přátelé Vrbenska, podpořil ji například Moravskoslezský kraj a Město Vrbno pod Pradědem. Mediálním partnerem je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

Podívejte se na fotoreportáž ze sobotního programu!

top