KRNOV, CHOMÝŽ | Letošní rok byl pro správu fotbalového hřiště Sokola Chomýž klíčový. Budou tam mít zavlažování.

Foto: Facebook – Máme rádi Chomýž

„Když jsem před dvěma lety nastoupil do funkce předsedy Sokola a ustavil se také zbytek jeho vedení, sedli jsme si a diskutovali, jakým směrem v Chomýži dál pokračovat. Krom sportovních otázek, kdy jsme se jednoznačně shodli především na rozvoji a podpoře mládežnických mužstev, jsme řešili pochopitelně i otázky kvality hřiště a našeho zázemí,“ řekl předseda Sokola Chomýž Radim Rudzinski.

„Údržba hřiště v požadované kvalitě je pro fotbalové kluby naší velikosti jedno z největších ekonomických zatížení. My máme v Chomýži dokonce hřiště dvě a staráme se tak o areál, který má více než 12 tisíc metrů čtverečných travnaté plochy. Když pominu ostatní údržbu jako hnojení, pískování, vertikutaci, aerifikaci, tak nejnákladnější z celé údržby je zavlažování a sekání,“ doplnil Rudzinski.

Přesně na tyto dvě položky se v krnovské místní části Chomýž zaměřili. V první fázi přišlo na řadu zavlažování. Po pečlivém uvážení a s ohledem na finanční možnosti padlo nakonec rozhodnutí realizovat tzv. mechanické zavlažování. Tedy systém, kdy se k vrtu napojí zavlažovací vozíky. Pro ideální účinnost jsou zapotřebí v Chomýži dva tyto vozíky včetně příslušenství.

„Díky velikosti našeho rozpočtu by celá investice nešla zrealizovat bez pomocí dotací. Musím obrovsky poděkovat Moravskoslezskému kraji, který vyslyšel naši žádost a z velké části se na celé akci podílel. Poděkování patří také Městu Krnov, které rovněž pomohlo, zbytek investice pak dofinancoval klub z vlastních zdrojů,“ okomentoval předseda Radim Rudzinski.

Další inovací, kterou v Chomýži zavedli, je využívání robotické sekačky. „Byla to jedna z vizí, se kterou jsem do Chomýže přišel a po mnoha hodinových diskusích s odborníky na trávníky a dodavateli jsme si nakonec plácli s krnovskou společností KRES s.r.o., která nám v rámci testu zapůjčila jednu robotickou sekačku. Po několika měsících užívání mohu jen potvrdit, že naše předpoklady se naplnily a klubům naší velikosti toto řešení jen doporučuji. Šetří to nejen čas, ale především také finance!“ v závěru dodal předseda Sokola Chomýž Radim Rudzinski.

Foto: Facebook – Máme rádi Chomýž

Zdroj: Facebook – Máme rádi Chomýž

top