BRUNTÁL | Opravdu veselo bylo ve čtvrtek 24. srpna v areálu Sociálně terapeutických dílen Sagapo p. o. v Hybešové ulici v Bruntále. Konalo se zde finále dalšího ročníku výtvarné soutěže „Šikovné ruce 2017“ pro lidi s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Nejen soutěžící si užili doprovodný program. Zpívalo se a tancovalo.

Foto: MěÚ Bruntál

Finále sedmého ročníku soutěže „Šikovné ruce 2017“ se zúčastnilo devatenáct výtvarníků z Bruntálu, Krnova, Města Albrechtic a dokonce i z Nového Jičína. Šest zúčastněných soutěžilo v kategorii kresba/malba, kde měli ztvárnit oblíbenou filmovou postavu. Dalších šest finalistů tvořilo v kategorii volné techniky, kde vyráběli šperk nebo sady šperků. Sedm finalistů usedlo do dílny, kde v kategorii keramika tvořili na téma zvířata Afriky.

Vítěze vybírala odborná porota: Magdaléna Pírková za sociální odbor Krajského úřadu v Ostravě, Rozálie Zlámalová za sociální odbor Městského úřadu v Bruntále a pedagožka a výtvarnice Zuzana Tihlaříková.

„Velmi vděční jsme manželům Daníškovým z Bruntálu, kteří přišli v rytmu Zumby roztančit nádvoří našich dílen. Čekání na ortel poroty nám pak pomohlo překonat akustické hudební vystoupení krnovské kapely Ship to Wreck,“ řekla vedoucí Sociálně terapeutických dílen  Sagapo p. o. Markéta Surynková.

Na sedmý ročník soutěže se přišlo podívat přes sto návštěvníků. „Jménem města Bruntálu držel patronát nad soutěží místostarosta města Bruntálu pan Vladimír Jedlička, který nám pomohl zahájit celou soutěž a vyhlásit vítěze,“ dodala Markéta Surynková.

Akce se uskutečnila díky podpoře Horských lázní Kalova Studánka, poděkování patří firmě Havlík Opal spol. s.r.o. a firmě Amin spol. s.r.o. Zvláštní poděkování si zaslouží také ochotní dobrovolníci.

VÝSLEDKY

Kategorie keramika:

  1. místo Kosteas Stavros (Sagapo, p. o. – Bruntál),
  2. místo Hela Nejedlá (Benjamín – Krnov),
  3. místo Antonín Jursa.

 

Kategorie kresba/malba:

  1. místo Jan Valíček (Polárka – Bruntál),
  2. místo Libuše Plaskurová (Sagapo, p. o. – Bruntál),
  3. místo Zdeňka Lišková (Harmonie – Město Albrechtice).

 

Kategorie volné techniky:

  1. místo Stanislava Vopatová (Polárka – Bruntál),
  2. místo Milan Demeter (Harmonie – Město Albrechtice),
  3. místo Milada Lalíková (Effatha –  Nový Jičín).