MĚSTO ALBRECHTICE | Již 4. ročník závodu „Město běží na věže“se uskutečnil 30. června 2018.  V sobotu rozhledna na Hraničním vrchu ve Městě Albrechticích patřila závodníkům, kteří se ji pokoušeli zdolat v co nejkratším čase. Závod tradičně probíhal od 9 hodin a letos se ho zúčastnilo 31 startujících.

Závodníci měli vyběhnout 149 schodů ve výšce 25 metrů a přeběhnout přes lávku na druhou věž, kde byl cíl. „Velikým překvapením pro všechny byla účast pana Jana Chovanioka, který ve svých 86 letech byl velikým konkurentem v kategorii mužů nad 61 a více let, kde obsadil 3. místo a na druhé mu chyběla necelá vteřina. Všichni přítomní jeho výkon, který si zaslouží absolutorium, ocenili dlouhým potleskem ve stoje. Za mimořádný výkon, kterým se prezentoval, mu byla udělena zvláštní cena společně s tričkem pro vítěze, protože pro nás všechny je ABSOLUTNÍ VÍTĚZ. Nejmladším závodníkům bylo 6 let a běželi v doprovodu rodičů,“ informoval o akci místostarosta Města Albrechtic Martin Špalek.

Opět byly připraveny věkové kategorie zvlášť pro ženy a pro muže. „Počasí k závodění bylo optimální, ale na hoře na věžích hodně foukal studený vítr. Přesný čas nám měřila digitální časomíra s fotobuňkou umístěnou na startu i v cíli, kterou jsme si znovu pronajali od Sboru dobrovolných hasičů z Vraclávku. Před začátkem závodu jsme byli v očekávání, zda bude překonaný absolutní čas v běhu na věže, který v loňském roce dosáhli Zuzka Vrbová (34,08 sekund) a Daniel Veleba (29,45 sekund). Oba dva byli na startu přítomni i letos a opět si odnesli Putovní pohár. Zuzka Vrbová nedala žádné ženě šanci a časem 32,71 sekund vytvořila nový rekord a po čtvrté v řadě bude její jméno a čas uveden na Putovním poháru. V mužské kategorii Daniel Veleba jen těsně nepřekonal svůj loňský nejrychlejší čas, ale i letošních 29,83 sekund patří k vynikajícímu času. Vítězové jednotlivých kategorií získali pohár ve tvaru rozhledny, diplom a zářivé triko s emblémem rozhledny. Všichni ostatní závodníci obdrželi diplomy a účastnické listy,“ informoval dále místostarosta.

Všem závodníkům od nejmladších až po ty nejstarší patří veliké poděkování za bojovnost a odvahu, kterou se na věžích prezentovali, protože ne každý vystoupá na naši rozhlednu, natož vyběhne. Poděkování patří také divákům a fanouškům, kteří závodníkům vytvořili skvělou kulisu. Již nyní se můžeme těšit na další ročník závodu „Město běží na věže“,“sdělil závěrem Špalek.