BRUNTÁL | Dvě zastaralá sportovní hřiště, která už sotva plní svůj původní účel, se v příštích měsících kompletně promění. Řeč je o vysloužilém velkém hřišti u ZŠ Cihelní a také o školním hřišti u Petrina.

Foto: ilustrační – Pixabay

Rada města ve středu 26. července schválila realizaci projektu nazvaného Rekonstrukce sportovního zázemí pro spolkové a školní aktivity v Bruntále. K projektu, jehož cílem je obnovit podobným způsobem hřiště u dvou uvedených základních škol, už byla zpracována projektová dokumentace.

V obou případech vznikne na místě stávajících hřišť běžecký ovál s tartanovým povrchem a hřiště se sportovním kobercem. Běžecký ovál bude dlouhý 150 metrů, bude mít dvě rovinky a dvě zatáčky o stejném poloměru. Ovál bude možné využít pro běh, sprinty a skoky do dálky. Hřiště uvnitř oválu bude mít využití pro malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal a basketbal.

Nové hřiště u ZŠ Cihelní bude navazovat na skatepark a zůstanou zde i prvky stávající venkovní posilovny, které však budou v rámci areálu jinak rozmístěny.

Předpokládané rozpočtové náklady na každé z hřišť představují částku okolo tří milionů korun a budou hrazeny z rozpočtu města. Obě rekonstrukce by měly být provedeny ještě v letošním roce.