KRNOV | Deset minut před jedenáctou hodinou dopolední 8. února 2024 službu konající policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu na ulici Petrovické v Krnově, přičemž ve směru k hranicím s Polskem zaregistrovala průjezd osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia.

Foto: ilu.Policie ČR

„Tento automobil daný úsek s nejvyšší povolenou rychlostí v obci 50 km/h projížděl rychlostí až 75 km/h. Po zákonem stanovené výzvě policistů řidička vozu zastavila a při prováděné silniční kontrole u ní bylo provedeno odborné měření dechovými zkouškami. Při nich bylo prokázáno, že 51letá místní žena automobil řídila po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 0,2 promile alkoholu v dechu,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Výše uvedená žena s naměřenými hodnotami souhlasila, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádala a zakročující policisté jí na místě zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany bruntálských dopravních policistů.