BRUNTÁLSKO | V rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu policejní autohlídky z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále stavěly v průběhu dne 28. prosince 2021 na různých místech bruntálského okresu motorová vozidla, kdy při těchto silničních kontrolách mimo jiné kontrolovaly i tu skutečnost, zda řidiči před jízdou nebo během jízdy nepožili alkoholické nápoje nebo nejsou pod vlivem jiných omamných, návykových, psychotropních látek či jedů.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Policisté z rýmařovského Obvodního oddělení chvíli před osmou hodinou ranní stavěli a kontrolovali na ulici Národní v Rýmařově řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to místního 40letého muže. Odborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,2 promile alkoholu v dechu,”uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Pět minut před osmnáctou hodinou podvečerní policejní hlídka z krnovského Obvodního oddělení stavěla na ulici Bruntálské v Krnově místního 50letého muže jako řidiče dodávkového motorového vozidla tovární značky Ford Tranzit, kdy mu odborným měřením dechovými zkouškami byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 0,8 promile alkoholu v dechu,” sdělil k dalšímu případu Černohorský.

Oba výše uvedení řidiči s naměřenými hodnotami souhlasili, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznali, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádali, na místě jim byly zadrženy řidičské průkazy, policisté jim zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření.

První z výše uvedených mužů je již nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a u druhého muže se s největší pravděpodobností jedná o přestupkové jednání a chování. Vše je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany rýmařovských a krnovských policistů a také bruntálských kriminalistů.