BRUNTÁL | Městský park v Bruntále opět ožil. Konala se tam každoroční oslava Dne dětí. Akce proběhla v sobotu 26. května 2018.

Foto: MěÚ Bruntál

Program byl připraven jak pro děti, tak i jejich rodiče a příznivce z řad dospělých. Tradičně se na jednotlivých stanovištích soutěžilo v nejrůznějších disciplínách, jakými byla střelba z plastové pistolky na terče, fotbalová šikovnost, velké dřevěné bludiště pro dva hráče, výroba bambulí apod. Odměnou pro ty, co navštívili všechna stanoviště, byl balíček cukrovinek. Ve volné zábavě nechyběl skákací hrad, velký kolotoč ani kolotoč pro ty nejmenší. Děti se mohly projet na koních. Atrakce zpestřil Hasičský záchranný sbor s přehlídkou svých vozů. Restaurace V Roští zajistila pokračování zábavy v odpoledních hodinách.

V rámci Dne dětí vystoupil na podiu romský taneční soubor „Romani Bacht“ z polského Prudniku, zástupce Prudnického střediska kultury a knihovny. V taneční skupině „Romani Bacht“ , česky „Romské štěstí“, vystoupili vítězové celostátní stipendijní soutěže v tanci pro nadané romské studenty, ale i nejmenší děti. Zpěvákem souboru byl Damian Majewski a tvůrcem, choreografem a instruktorem  Lucyna Mirga. Každý, kdo využil sobotního krásného počasí a zavítal na Den dětí do parku, přišel si na své.

Zdroj:  MěÚ Bruntál