KRNOV | Také letos o prázdninách se na Hlavním náměstí uskuteční oblíbená dobročinná akce Dobré srdce Krnova, která je součástí stejnojmenné sbírky organizované městem. Na ní je možné opět přispívat od začátku června do konce září, výtěžek tentokrát bude určen pro dvacetiletého Davida Staška trpícího autismem.

„Z vybraných peněz by jeho rodina ráda realizovala úpravy v rodinném domě. David je totiž upoután na invalidní vozík a kvůli bariérám nemůže plně využívat všechny prostory svého domova, včetně přilehlé zahrady. Společně s Davidovou maminkou proto věříme, že díky sbírce by se to mohlo změnit, a že se podaří vybudovat vstup vedoucí z domu do zahrady,“ vysvětluje Veronika Židková, vedoucí střediska Benjamín, jehož je David klientem.

Do sbírky je možné přispívat nejen prostřednictvím bankovního účtu číslo 123-6587170267/0100, ale také kasiček, které budou veřejnosti k dispozici na dobročinné akci, jež se na náměstí uskuteční v sobotu 13. srpna. „Program si zatím necháme pro sebe. Oznámíme ho ale v pravý čas a už dnes můžeme slíbit, že bude stejně atraktivní jako v předchozích letech,“ říká koordinátorka dobročinné sbírky Aneta Janoušková z odboru rozvoje města.

V loňském roce se prostřednictvím Dobrého srdce Krnova podařilo vybrat celkem 97 279 korun. Rozděleny byly na dvě stejné části, které obdrželi zákonní zástupci dvou mladých mužů se zdravotním postižením, pro něž byl výtěžek sbírky určen. „Jednalo se o Michala Bareše a Michala Veličku, oba z Krnova. První peníze využil na rekondiční služby, druhý na nákup sportovního mechanického vozíku,“ dodává Aneta Janoušková s tím, že vloni se během dobročinného odpoledne na náměstí podařilo vybrat dosud nejvyšší částku. „Lidé do kasiček přispěli 30 442 korunami. V minulých letech to přitom byly o poznání nižší částky, kdy v roce 2019 se jednalo o 22 568 korun a o rok dříve to bylo 20 713 korun,“ uzavírá.

Zdroj: MěÚ Krnov