OPAVA | Světová zdravotnická organizace vyhlásila den 7. dubna (už v roce 1950) Světovým dnem zdraví. Tento den je připomínkou skutečnosti, že máme neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Letošní datum vychází na Velký pátek, období Velikonoc, a proto jej Slezská nemocnice v Opavě připomene aktivně v týdnu po Velikonocích.

Slezská nemocnice v Opavě ve spolupráci s FVP SU, Ústavem nelékařských zdravotnických studií, a VZP připravili pro veřejnost akci, která je určena na podporu zdraví a prevence. Snahou je po covidových letech umožnit široké veřejnosti otestovat své zdraví na celkem devíti stanovištích umístěných dne 13. dubna v čase od 9:00 do 16:00 hodin v OC Breda & Weinstein v prostoru UniPointu FVP SU v prvním patře obchodního centra. Ve spolupráci s opavskou MHD se lidé o akci budou moci dovědět i na LED obrazovkách vozů MDPO.

“Mnozí občané velmi prevenci podceňují, a to z různých důvodů, k lékaři přicházejí často pozdě, kdy onemocnění je již v pokročilém stádiu a k uzdravení pak vede dlouhá cesta. Návštěvníkům akce dáváme prostor a možnost si vybrat, na jakou oblast prevence se každý jednotlivě chce více zaměřit. Motivací k návštěvě bude nejen získání různých odborných informací, ale také možnost podstoupit některá základní vyšetření, která mnohdy vedou k prvnímu záchytu nemoci, “ uvádí náměstkyně pro ošetřovatelskou péči SNO Hana Hozová.

Veřejnost bude moci navštívit stanoviště pro měření glykémie, krevního tlaku, dentální hygieny, také si nechat změřit kapacitu plic, vyšetřit znaménka, projít měřením nitrooční tenze, poradit se s nutričním specialistou, udělat anonymní test na HIV či věnovat péči hygienické dezinfekci rukou.

Zdroj: Slezská nemocnice v Opavě