KRNOV | Obdarovat osamělé seniory i chudé děti si kladou za cíl hned dvě sbírky, které organizuje Slezská diakonie. První z nich se jmenuje Potěšte na Vánoce druhé a je zaměřena na klienty domovů pro seniory v Krnově a Osoblaze. Ta druhá, s příznačným názvem Daruj dárek, určená je pro děti ve věku do osmnácti let.

Foto: Plakát

Seniory je možné obdarovat vlastnoručně vyrobeným dárkem s věnováním, které se vybírají v denním stacionáři Benjamín na SPC N/54 do pátku 10. prosince. Případně je také možné se na jiné formě předání telefonicky domluvit nebo prostřednictvím e-mailu dobrovolnicikrnov@slezskadiakonie.cz.

„Akci pořádáme už desátý rok a za tu dobu mohu z vlastní zkušenosti říci, že vděčnost a radost seniorů z obdrženého dárku je velice upřímná. Zároveň jim tím dáváme najevo, že jsme v tomto svátečním čase na ně nezapomněli a jsme s nimi,“ vysvětluje koordinátorka sbírky Veronika Židková s tím, že dárky jsou klientům domovů seniorů předávány v putovní Kavárně u Jarušky.

„Díky ní se můžeme sejít, vyměnit si recepty na vánoční cukroví a můžeme všem osobně předat dárky od veřejnosti,“ doplňuje. Více informací ke sbírce zájemci najdou na webových stránkách Slezské diakonie. Do služby sociální asistence na Dvořákově okruhu mohou lidé přinášet dárky pro děti všech věkových skupin do středy 8. prosince každý všední den od 7.00 do 15.00 hodin. Je však lepší se domluvit předem nebo na e-mailu sas.kr2@slezskadiakonie.cz. Obdarovat můžete dívku nebo chlapce, a to vždy ve věku od 0 do 2 let, od 3 do 4 let, od 5 do 7 let, od 8 do 10 let, od 11 do 14 let a od 15 do 18 let.

„Pokud máte vybráno, komu chcete dárek věnovat, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu, abychom se mohli domluvit na podrobnostech. Pak už jen stačí doma najít jakoukoliv prázdnou krabici, nejlépe čistou a neroztrhanou, zakoupené dárky do ní vložit, hezky jí zabalit a přinést k nám. My je pak předáme rodinám využívajícím naše služby,“ popisuje koordinátor sbírky Jan Šperl a dodává, že důležitá je právě počáteční volba, pro koho bude dárek určen.

Foto: Plakát

Foto: Plakát