LUDVÍKOV | Patnáct minut po sedmnácté hodině odpolední 16. června 2022 jela sedmdesátiletá žena z Bruntálska na svém elektrickém kole po silnici v obci Ludvíkov, přičemž při jízdě z mírného klesání zareagovala na za ní jedoucí autobus tak, že se snažila najet na přilehlý chodník a uvolnit tak prostředku hromadné přepravy osob cestu, kdy však zachytila krytem řetězu o vyvýšený patník, nezvládla řízení a upadla na zem.

Foto: Policie ČR

Ke střetu autobusu s jízdním kolem nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Naštěstí měla cyklistka na hlavě nasazenou ochrannou přilbu a vzniklo jí zranění pouze lehčího charakteru bez nutností lékařského vyšetření a ošetření v nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a orientační dechová zkouška vyzněla u výše uvedené ženy negativně,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.