KRNOV | Deset minut po devatenácté hodině 13. října 2021 jel po ulici Maxima Gorkého v Krnově místní 75letý muž na kole, přičemž při odbočování vlevo na ulici Rooseveltovou se měl podle jeho slov leknout právě ke křižovatce přijíždějícího automobilu, strhl řízení a upadl i s kolem na vozovku.

Foto: ZZS MSK

„Při tomto se hlavou udeřil do vyvýšeného obrubníku a způsobil si zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Při jízdě na jízdním kole neměl cyklista na hlavě nasazenou ochrannou bezpečnostní helmu. Ke střetu mezi automobilem, jízdním kolem a cyklistou nedošlo, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika sto korunách,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený 75letý muž jel na jízdním kole po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byla naměřena hodnota 2,0 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.