VRBNO POD PRADĚDEM | Na ulici Nádražní ve Vrbně pod Pradědem došlo k havárii elektrického kola, které řídil šedesátiletý místní muž. Dopravní nehodu si sám zavinil cyklista, který si při jízdě upravoval oděv a zároveň byl v silně podnapilém stavu. K nehodě došlo patnáct minut po třinácté hodině 16. května 2020.

Foto: ZZS MSK

„Po pádu na zem utrpěl muž zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v bruntálské Podhorské nemocnici. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíce korun. Odborným měřením dechovými zkouškami byly u cyklisty prokázány hodnoty přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Při lékařském vyšetření a ošetření byl u něj proveden odběr biologického materiálu (krve), předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a bylo mu zakázáno řízení jízdního kola do vystřízlivění,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

 

Celá záležitost bude následně postoupena podle věcné příslušnosti do správní komise Odboru dopravy příslušného Městského úřadu k dalšímu projednání a opatření.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.